LOGIN Players | ACDS Coaches Corner
 
TaylorMade Golf, National Sponsor of the AJGA
adidas Golf, National Sponsor of the AJGA

2016 Rolex Junior All-America Teams

 


    Boys First Team

  • Ricky Castillo

    Yorba Linda, Calif. (2019)

  • Cooper Dossey

    Austin, Texas (2016)

  • Ryan Gerard

    Raleigh, N.C. (2017)

  • Noah Goodwin

    Corinth, Texas (2018)

  • Cole Hammer

    Houston, Texas (2018)

  • Eugene Hong

    Orlando, Fla. (2018)

  • Won Jun Lee

    (South Korea) Wesley Chapel, Fla. (2017)

  • Joaquin Niemann

    Santiago, Chile (2016)

  • John Pak

    Scotch Plains, N.J. (2017)

  • Davis Shore

    Knoxville, Tenn. (2017)

  • Bryan Wiyang Teoh

    (Malaysia) Jupiter, Fla. (2018)

  • Norman Xiong

    San Diego, Calif. (2017)


  • Boys Second Team

  • Jacob Bergeron

    Slidell, La. (2017)

  • Austin Eckroat

    Edmond, Okla. (2017)

  • Wilson Furr

    Jackson, Miss. (2017)

  • Austin Hitt

    Longwood, Fla. (2016)

  • S.M. Lee

    Buford, Ga. (2016)

  • Kaiwen Liu

    (China) San Diego, Calif. (2017)

  • Sean Maruyama

    (Japan) Encino, Calif. (2018)

  • Noah Norton

    Chico, Calif. (2017)

  • Travis Vick

    Houston, Texas (2019)

  • Karl Vilips

    (Australia) Wesley Chapel, Fla. (2020)

  • Trey Winstead

    Baton Rouge, La. (2017)

  • Brandon Yoon

    Brambleton, Va. (2017)


  • Boys Honorable Mention

  • Philip Barbaree

    Shreveport, La. (2017)

  • Akshay Bhatia

    Wake Forest, N.C. (2020)

  • Devondeep Bling

    Ridgecrest, Calif. (2017)

  • Cullan Brown

    Eddyville, Ky. (2018)

  • Frankie Capan

    North Oaks, Minn. (2018)

  • Nicolas Cassidy

    Johns Creek, Ga. (2019)

  • Joseph Chun

    (South Korea) Irvine, Calif. (2017)

  • Devin Deogun

    Orchard Lake, Mich. (2017)

  • Austin Fulton

    Villa Rica, Ga. (2017)

  • Connor Futrell

    Tallahassee, Fla. (2017)

  • Brock Goyen

    Gilbert, Ariz. (2017)

  • Evan Katz

    Washington, D.C. (2017)

  • Andrew Kozan

    West Palm Beach, Fla. (2017)

  • Walker Lee

    Houston, Texas (2017)

  • Andrew Lewis

    Carmel, Ind. (2018)

  • Brandon Mancheno

    Jacksonville, Fla. (2017)

  • Nate Menon

    Wyomissing, Pa. (2017)

  • Mason Nome

    Houston, Texas (2019)

  • Kaito Onishi

    (Japan) Irvine, Calif. (2017)

  • Reese Ramsey

    Austin, Texas (2017)

  • Clay Seeber

    Newport Beach, Calif. (2019)

  • Spencer Soosman

    Westlake Village, Calif. (2016)

  • Robin Williams

    (South Africa) Peterborough, United Kingdom (2019)

  • Wocheng (Aden) Ye

    (China) Lake Mary, Fla. (2018)


    Girls First Team

  • Alyaa Abdulghany

    Newport Beach, Calif. (2017)

  • Jaravee Boonchant

    (Thailand) Bradenton, Fla. (2017)

  • Kristen Gillman

    Austin, Texas (2016)

  • RuQing Guan

    Guangzhou, China (2018)

  • Muni He

    (China) Rancho Santa Fe, Calif. (2017)

  • Rachel Heck

    Memphis, Tenn. (2020)

  • Gina Kim

    Chapel Hill, N.C. (2018)

  • Emilia Migliaccio

    Cary, N.C. (2017)

  • Kaitlyn Papp

    Austin, Texas (2017)

  • Yujeong Son

    (South Korea) Norman, Okla. (2019)

  • Paphangkorn Tavatanakit

    (Thailand) Van Nuys, Calif. (2017)

  • Xinying (Miranda) Wang

    (China) Pleasanton, Calif. (2017)


  • Girls Second Team

  • Youngin Chun

    Gainesville, Fla. (2018)

  • Hailee Cooper

    Montgomery, Texas (2018)

  • Isabella Fierro

    Campeche, Mexico (2019)

  • Allyson Geer

    Brighton, Mich. (2017)

  • Emilee Hoffman

    Folsom, Calif. (2016)

  • Hailey Jones

    Dallas, Texas (2019)

  • Xin (Cindy) Kou

    (China) Windermere, Fla. (2021)

  • Grace Ni

    Cypress, Texas (2019)

  • Kelly Sim

    Edgewater, N.J. (2018)

  • Elizabeth Wang

    San Marino, Calif. (2018)

  • Kenzie Wright

    Mckinney, Texas (2016)

  • Lei (Angelina) Ye

    (China) Bradenton, Fla. (2019)


  • Girls Honorable Mention

  • Jenny Bae

    Lawrenceville, Ga. (2019)

  • Addie Baggarly

    Jonesborough, Tenn. (2017)

  • Jennifer Chang

    Cary, N.C. (2018)

  • Jayna Choi

    Collierville, Tenn. (2019)

  • Megan Furtney

    South Elgin, Ill. (2019)

  • Kendall Griffin

    Sebring, Fla. (2017)

  • Sabrina Iqbal

    San Jose, Calif. (2018)

  • Aubree Jones

    Covington, Tenn. (2017)

  • Gurleen Kaur

    Houston, Texas (2018)

  • Auston Kim

    St Augustine, Fla. (2018)

  • Alexa Melton

    Covina, Calif. (2019)

  • Ashley Menne

    Surprise, Ariz. (2020)

  • Michaela Morard

    Huntsville, Ala. (2020)

  • Yealimi Noh

    Concord, Calif. (2019)

  • Calista Reyes

    (Philippines) San Diego, Calif. (2018)

  • Karah Sanford

    Escondido, Calif. (2019)

  • Brooke Sansom

    Pike Road, Ala. (2018)

  • Rino Sasaki

    (Japan) Bradenton, Fla. (2017)

  • Brooke Seay

    Rancho Santa Fe, Calif. (2019)

  • Erica Shepherd

    Greenwood, Ind. (2019)

  • Micheala Williams

    Athens, Ala. (2016)

  • Kelsey Zeng

    Orlando, Fla. (2017)

  • Rose Zhang

    Irvine, Calif. (2021)

  • Katherine Zhu

    San Jose, Calif. (2018)

Back to year-by-year list